Jak dobrać grzejniki

Można zdecydować się na grzejniki żeliwne, stalowe, aluminiowe oraz miedziane.

Na rynku dostępne są różne rodzaje grzejników. By grzejnik pasował do instalacji w domu i jednocześnie zapewniał odpowiedni poziom ciepła, przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Należy zwrócić uwagę na zakres ciśnienia i temperatury, rodzaj źródła ciepła, rodzaj instalacji, sposób zasilania oraz możliwości łączenia z innymi elementami instalacji.

Można zdecydować się na grzejniki żeliwne, stalowe, aluminiowe oraz miedziane. Należy pamiętać, że poza grzejnikami aluminiowymi, wszystkie pozostałe typy mogą pracować w instalacjach z rurami ze stali, miedzi i z tworzywa sztucznego.

Grzejników aluminiowych nie można montować w instalacjach z miedzi ze względu na niebezpieczeństwo pojawienia się ognisk korozji elektrochemicznej.

Najczęściej stosowane są grzejniki stalowe płytowe. Biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo korozji oraz mniejszą trwałość, nie należy montować ich w instalacjach otwartych, w których woda ma stały kontakt z powietrzem. Nie powinny być też montowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak na przykład w łazience.

Jakich zasad należy przestrzegać, by ogrzewanie było tańsze i bardziej efektywne? Nie należy zasłaniać grzejników, by oddawały jak najwięcej ciepła. Należy odpowietrzać grzejnik przynajmniej raz w roku. Pomieszczenia trzeba wietrzyć krótko, ale intensywnie. Grzejniki powinny być montowane w miejscach, gdzie strata ciepła jest największa.

Wypełnij formularz




    Dane kontaktowe

    Oferta