Jak zimą oszczędzać ciepło

Co zrobić, by w zimie było ciepło, ale by się nie przegrzewać i nie przepłacać?

Zimą w domach zużywa się najwięcej energii cieplnej. Część jest wykorzystywana, a część marnowana. Co zrobić, by w zimie było ciepło, ale by się nie przegrzewać i nie przepłacać?

Po pierwsze należy regulować temperaturę w pokojach. W czasie urlopu trzeba ograniczyć ogrzewanie mieszkania do minimum w czasie urlopu. Ponadto, nie należy ustawiać grzejnika na maksymalną temperaturę. Obniżenie jej nawet o kilka stopni korzystnie wpływa na zdrowy sen.

Należy wykorzystywać ciepło grzejników w pełni. Nie warto zasłaniać ich firankami i zasłonami. Trzeba również zdjąć z nich ozdobne obudowy. 

Warto w domu czy mieszkaniu wymienić stare okna i drzwi balkonowe na nowe. Stare okna mogą przepuszczać nawet o 10 razy więcej ciepła niż ściana. Natomiast nowoczesne okno jedynie 2 razy. 

Jeśli chodzi o wietrzenie okien, to trzeba to robić szybko, lecz intensywnie. Na czas wietrzenia należy zakręcić zawór przy grzejniku. 

Warto zainstalować termostatyczne zawory grzejnikowe. Dzięki nim można dokładnie ustawić temperaturę w pomieszczeniu i ograniczyć pobór ciepła. 

Wypełnij formularz




    Dane kontaktowe

    Oferta