Ogrzewanie podłogowe – od czego zacząć

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie ogrzewania podłogowego.

Coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie ogrzewania podłogowego. Wykorzystywane są dwa systemy ogrzewania podłogowego: zasilane prądem oraz zasilane ciepłą wodą. Najczęściej ten typ ogrzewania stosuje się w łazienkach, kuchniach i na korytarzu. 

Jeszcze jakiś czas temu większość ludzi uważała, że ogrzewanie elektryczne jest drogie i nieopłacalne. Nowoczesne urządzenia pozwalają jednak całkowicie kontrolować przepływ energii, jej akumulację oraz oddawanie w chwili, kiedy jest to konieczne. Elektryczne ogrzewanie podłogowe gwarantuje czystość i bezpieczeństwo w czasie ogrzewania domu.  Sprawia ono, że temperatura rozkłada się optymalnie po pomieszczeniu. Tego typu ogrzewanie montuje się przeważnie tam, gdzie na podłodze znajdują się płytki ceramiczne. Nie jest to jednak reguła. Można, dzięki zastosowaniu odpowiedniego termoregulatora zamontować takie ogrzewanie w każdego rodzaju podłodze. Doskonałym pomysłem jest zainstalowanie ogrzewania podłogowego na podjeździe – będzie ono zimą topiło padający śnieg. 

Ogrzewanie podłogowe składa się z kabli grzewczych, mat grzewczych, folii grzewczych, czujników temperatury i termostatów. 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe nie powinno być montowane pod stałą zabudową pomieszczeń, jak na przykład wanna czy brodzik. Nie powinno być stosowane również pod meblami, jeżeli ich nóżki nie mają minimum 5 centymetrów.

Najważniejsze zalety ogrzewania podłogowego to niski koszt montażu oraz wygoda użytkowania. Ogrzewanie to nie wymaga przeglądów technicznych i prac konserwacyjnych. Ten typ ogrzewania jest ukryty w podłodze. 

Wypełnij formularz




    Dane kontaktowe

    Oferta